KONST / Litografier / Färglitografi 9894036
*
nr 989 4036
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Färglitografi, Alexander Calder (1898-1976), 27/125, motivet: 40x54
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Följerätt
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 20:02:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 19:57:16
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Läs mer om Alexander Calder
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander calder amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad usa
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Läs mer om Alexander Calder
nr 989 4036
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Färglitografi, Alexander Calder (1898-1976), 27/125, motivet: 40x54
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 8.000 kr |
Såld: | 5.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 19:57:16 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Alexander Calder
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.Läs mer om Alexander Calder
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander calder amerika amerikansk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad usa
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01